Topuklu Ayakkabı Profesyonel Nasıl Yürülür?
ANKAmall BLOG
Topuklu Ayakkabı Profesyonel Nasıl Yürülür?

Topuklu Ayakkabı Profesyonel Nasıl Yürülür?

Kimi kadınlar için hayatının bir parçası olan topuklu ayakkabılar, çoğu kadın için izdiham olabilmektedir. Modeller podyumlarda catwalk yürüyüşünün alasını en yüksek ve ince topuklularla akarcasına yürümeyi başarırken, biz niye yapamayalım dedik ve yürüme tekniklerine bir göz attık.

  1. Topuklularla yürürken dizleri kıra kıra yürümek adımımızı yanlış atmamız sebep olur ve komik bakışları maruz kalabiliriz. Yani topuklu giydiğimizde fark etmeden önce parmak ucunuzu atarak yürümeye çalışıyorsunuz ve bu komik görünüm bu yüzden oluyor. Topuklu giyerken önce topuğunuzu yere koyarsanız yürüyüşünüzün doğallaştığını görebileceksiniz.
  2. Topuklu ayakkabılar ayağınızdayken bazen boyunlar farkında olmadan öne eğilebiliyor, hatta kimileri yürürken ayakkabılarının önüne bakıyor. O yüzden topuklu giydiğiniz zamanlarda sırtınızı biraz geriye iterek yürümeniz hem garip oluşturduğunuz görünümü engelleyecek, hem de size özgüven dolu bir hava katacaktır.
  3. Son olarak, topuklularla hiç aranız yoksa kalın topuklu ve daha modern görünen modelleri seçebilirsiniz.

Ee, kızlar artık nasıl yürümemiz gerektiğini biliyoruz. Geriye sadece ayağımıza ve zevkimize uygun ayakkabı tercih etmek kaldı. Bunun için de ANKAmall’da 1. katta bulunan Ayakkabı Dünyası’na uğramayı unutma. İyi alışverişler!