Sporların En Keyiflisi: Paten!
ANKAmall BLOG
Sporların En Keyiflisi: Paten!

Sporların En Keyiflisi: Paten!

Rutin ve alışılmış spor yaşamından sıkılanlar ve artık hayatında yeni bir aktiviteye yer açmak isteyenler için sunacağımız seçenek eminiz ki oldukça ilginizi çekecektir.

Son dönemlerde yeniden popüler hale gelen ve bir o kadar da eğlenceli spor dallarından birisi; Paten. Özel paten alanları, parklar, sahil kenarları… Pek çok açık alanda gerçekleştirmenin mümkün olduğu ve herkesin rahatlıkla yapabileceği bu eğlenceli sporun keyfi ve yararından bahsedeceğiz.

  • Normal yürüyüş yapan bir insana göre paten yapan bir insan, yaklaşık 4 kat daha fazla enerji harcayıp aynı mesafeyi katedebilir. Yani bu da demek oluyor ki, gideceğiniz yere patenle giderek bile kolay yoldan hayatınıza bu sporu dahil edebilirsiniz.
  • Paten kayarken harcanan enerji eğlenceli vakit geçirmenizi sağlarken aslında farkında olmadan vücudunuzun şekillenmesinde de önemli bir rol oynamaktadır. Paten kayarken doğayla iç içe olduğunuzdan ve vücuda giren oksijen miktarı arttığından yağ yakımını da oldukça kolaylaştırarak kilo vermenize yardımcı olur.
  • Eskiden çoğunlukla erkekler tarafından yapılan bu spor son zamanlarda kadınlar tarafından da büyük rağbet görmektedir. Bundaki en büyük etkenlerden birisi ise şüphesiz ki basen ve selülitleri ortadan kaldırıyor olması.

Eğer sizde bu eğlenceli spor akımına dahil olmak istiyorsanız, ANKAmall’da 1. Katta yer alan Decathlon mağazasına bekliyoruz.