Kaş doldururken yaptığınız 6 hata
ANKAmall BLOG
Kaş doldururken yaptığınız 6 hata

Kaş doldururken yaptığınız 6 hata

Makyajı belki de öne çok gösteren detay kaştır diyebiliriz. J Bu sebeple kaş güzelliğimize fazlasıyla önem veriyoruz. O hale kaş doldururken yapılan en genel 6 hatayı doğrularıyla inceleyelim.

 

1 - İhtiyacınıza göre yanlış ürün seçmek 

Günümüzde kalemden, jele ve fara kadar birçok kaş ürünü var. Bu çeşitli ürün seçenekleri arasında ihtiyacınıza göre istediğiniz ürünü belirlemek çok önemli. Eğer kaşınızı doldurmaya yeni başladıysanız ve sadece seyrek olan yerleri boyamak istiyorsanız kaş farı; daha tecrübeliyseniz ve az miktarda alanı doldurmak istiyorsanız kalem; daha koyu, dolgun ve belirgin bir görünüm için kaş pomadı kullanmanızı tavsiye ederiz.

2 - Yanlış tonda ürün kullanmak 

Kaş ürünü seçerken kaşınızdan bir ton açık olmasına dikkat edin. Çok koyu bir ürünü kaşınıza uygulamanız makyajınızı ağırlaştırırken doğallıktan uzaklaştırır. Açık tonlar her zaman doğala daha yakındır ve hata yaptığınız an düzeltilmesini kolaylaştırır.

3 - Kaşlarınıza fazla aydınlatıcı sürüyorsunuz 

Kaş kemiğinize aydınlatıcı sürmek sizi daha enerjik gösteriyor olabilir. Ancak yanlış tonda ya da yanlış türde bir ürün dikkatleri vurgulamak istediğiniz kaşlarınızın üzerinden çekecektir. Çok az miktarda uygulamayı tercih edin. Eğer concealer ile bu bölgeyi aydınlatmak istiyorsanız teninizden bir ton açık bir kapatıcı kullanın.

5 - Kaşınızın şeklinden farklı doldurmak 

Kaşınızı şekillendirirken kendi şeklinizi takip etmek yerine bambaşka yerleri doldurmak, sevmediğiniz bölgeleri kapatıcı ile kapatmak… Eğer istediğiniz yapay bir görünümse doğru bir tercih olabilir ancak bizim tavsiyemiz her zaman doğal şeklinizi takip etmeniz ve ihtiyaç olan yerleri doldurmanız.

6 - Kaşınızı şekillendirmemek 

Kaşınızı belli aralıklarla aldırarak şekillendirmek doldurma işlemini kolaylaştırır. Önünüzde hazır bir kanvas varken sabahları kaşlarınıza ayıracağınız vakit azalmış olur.

 

Makyaj malzemelerinde size uygun tüm renkleri ise MAC mağazasında bulabilirsiniz. ANKAmall MAC 1. Katta