Hamilelik ve Sonrasında Olan Kilo Sorunu
ANKAmall BLOG
Hamilelik ve Sonrasında Olan Kilo Sorunu

Hamilelik ve Sonrasında Olan Kilo Sorunu

Çocuk sahibi olmak isteyen kadınların en çok merak ettiği sorulardan biri de hamilelik sırasında kaç kilo alacaklarıdır. Biz de sizler için hamilelikle ilgisi kafanızda oluşan sorulara cevaplar hazırladık ve doğum sonrasında eski halinize kısa sürede dönmenizi sağlayacak bilgileri bir araya getirdik.

Hamilelikte kişiye göre değişmekle birlikte ortalama olarak 12 kg alacağınızı söyleyebiliriz. Ama bu kiloları nasıl vereceğim diye endişelenmenize gerek yok. Çünkü bu ağırlığın büyük çoğunluğunu bebeğinizin ağırlığı ve bebeğinizin içinde bulunduğu sıvı oluşturuyor. Etrafınızdakiler hamilesiniz diye iki kişilik yemek yemeye hakkınızın olduğunu söyleyebilir. Bu durumları yaşadağınız zamanlarda eğer açlık hissetmiyorsanız, nazik bir şekilde geri çevirebilirsiniz.

Doğum sonrasında hemen kilo vermeye çalışmak da gerekmiyor. Aslında tek yapmanız gereken günlük almanız gereken besinleri iyi seçmeniz. Yağlı yiyecekler ve hamur işlerinden uzak durmanız ve bol sıvı tüketmeniz. Ayrıca bebeğinizi emzirirken yakacağınız kalori ve harcayacağınız enerji iki saatlik spor salonu egzersizinde yakacağınız kaloriye denk olabilir. Önemli olan sizin ve bebeğinizin sağlığı, siz iyi olun yeter.