Erkekler Nasıl Beslenmeli?
ANKAmall BLOG
Erkekler Nasıl Beslenmeli?

Erkekler Nasıl Beslenmeli?

Sanki sadece kadınların özel beslenme programına ihtiyaçları olduğu düşünülse de, erkeklerin de beslenmelerine özen göstermeleri önemlidir.  

Erkekler yaşlandıkça beslenme düzenleri değişir. Metabolizma hızı, fiziksel aktivite hareketlerin yaş ilerledikçe düştüğünü gözlemleyebilirsiniz. Fakat kaliteli protein, vitamin ve mineral ihtiyaçlarınızı karşılarsanız, korumaya devam eder. Kaliteli besinler, erkeklerin bağışıklık fonksiyonlarını ve genel sağlıklarını korumalarına yardımcı olur. Tabii ki de diyet yapın demiyoruz. Besleyici yoğunlukla kaliteli beslenme alışkanlığı edindiğiniz zaman kemik ile kas kaybının önüne geçmiş olursunuz.

Tabii sağlıklı yaşam elde etmek için hayatınıza sporu da sokmalısınız. Yetişkin bir erkeğin günlük enerji ihtiyacı yaklaşık 2500 – 3000 kalori arası değişmektedir. Eğer spor yapan biriyseniz ek olarak 300 – 500 kalori daha fazla almanız gerekmektedir.

Sağlıklı bir yaşam için hayatınıza sporu ve kaliteli beslenmeyi dahil ederseniz, daha mutlu bir sürece gireceğinizi fark edeceksiniz.