Çıtır Çıtır Enfes LEzzet!
ANKAmall BLOG
Çıtır Çıtır Enfes LEzzet!

Çıtır Çıtır Enfes LEzzet!

Ankara’da börek yenilecek bir yer arıyorsanız ANKAmall AVM içerisinde bulunan “Tarihi Karaköy Börekçisi” mutlaka denemeniz gereken bir yer. Karaköy böreğinin namını duymayan kalmamıştır herhalde. Türk mutfağına özgü bir lezzet olan Karaköy böreği, kol böreği olarak da biliniyor. Kıymalı, ıspanaklı, patatesli, peynirli gibi birçok çeşit hazırlanabiliyor. İncecik açılan hamuru yağ ile ir güzel genişletiliyor, içerisine malzemeler konulduktan sonra küçük parmak hareketleriyle yavaşta sarılıyor ve nar gibi kızarana kadar pişiriliyor. Piştikten sonra küçük küçük doğranarak servis ediliyor ve karşınıza çıtır çıtır ağızda dağılan enfes bir börek çıkıyor.

Tarihi Karaköy Börekçisi’nde bu geleneksel böreğin yanı sıra; su böreği, dolama böreği, ev böreği, çeşit çeşit poğaça ve açmalar, baklava çeşitleri, sütlü tatlılar, adet yaş pastalar, kahveler, atıştırmalık yiyecekler, wraplar gibi birçok farklı alternatif yer alıyor.

Fakat güzel demlenmiş çayının yanına meşhur Karaköy böreğini ve kuru poğaçasını yemenizi öneririz. J Tarihi Karaköy Börekçisi, ANKAmall AVM’de!