Cildinizi Önemseyin!
ANKAmall BLOG
Cildinizi Önemseyin!

Cildinizi Önemseyin!

Cildinize sağlıklı bir şekilde bakmak aslında çok kolay. Önemli olan nasıl koruyacağımızı bilmek. Cilt bakımında en çok yaptığımız hataları sizler için sıraladık.

  • Dışarı çıktığımız zamanlar çok önemli bir noktayı atlayabiliyoruz. “Nasıl olsa güneşte ok kamyacağım, bugün hava bulutlu” düşüncelerine kapılarak güneş kremini sürmeden dışarı çıkıyoruz. Hava nasıl olursa olsun güneş kremini cildinize sürmeden dışarı çıkmayın.
  • Sivilcelerimizi sıkarak ortadan kaldırmak anlık bir çözüm gibi görünse de cildinize zarar verir. Yüzünüzde bakteriler dağılır, kızarıklığa hatta iltihaplanmaya bile yol açar. Bu geçici ve zararlı çözüm yerine sivilcelerinizi sağlıklı bir şekilde tedavi etmeye yönlenin.
  • Uzun süre sıcak sula duş almanın size iyi geldiğini düşünebilirsiniz faka cildinize iyi gelmediğini bilmenizde fayda var. Uzun süre sıcak suyla duş  almak cildinizdeki yağ dengesine zarar verir ve cildinizi tahriş eder. 10 dakikayı geçirmeden ılık suyla dş almanızı öneririz.
  • Göz makyajınızı hızlı ve sert bir şekilde silmek bu bölgedeki derinize geri dönüşümü olmayan zarar verir. Kirpiklerinizin de dökülmesi kaçınılmazdır. Her zaman dairesel ve nazik hareketlerle silin.
  • Her zaman var olan leke ve benlerinizi gözlemleyin ve önemseyin. Renginde, boyutunda bir değişiklik fark ettiğinizde hemen bir uzmana başvurun.