Asla Paylaşmamanız Gereken Kozmetik Ürünleri Nelerdir?
ANKAmall BLOG
Asla Paylaşmamanız Gereken Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Asla Paylaşmamanız Gereken Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kız kıza toplandığınız zamanlar arkadaşınız sizden bir kozmetik ürünü ister ve siz de vermek zorunda kalırsınız. Aslında ne kadar içten bir davranış gibi gözüksede, masul değildir. Özellikle asla paylaşmamanız gereken kozmetik ürünlerinden birini paylaşıyorsanız hem kendinize hem de karşınızdakini sağlık açısından tehtit altında bırakabiliyorsunuz. Peki bu asla, katiyen paylaşmamanız gereken kozmetik ürünleri neler?

 

  • Krem veya losyon

İnsan elinde binlerce bakteri bulunduğundan dolayı ellerinizle kullandığınız herhangi bir şeyi paylaşmamalısınız. Pompalı olan kremleri paylaşmak daha güvenli seçenekler arasında.

 

  • Maskara

Mutemelen arkadaşlarınızla en çok paylaştığınız kozmetik ürünlerden biride maskaradır. Aslında bu masum gözüken kozmetik ürün, pek çok göz enfeksiyonuna sebep olabiliyor.

 

  • Dudak ürünleri

İster dudak koruyucu iste ruj, ürünlerini hiçbir zaman paylaşmamanız gerekiyor. Pek çok insan dudak bölgesinde fark etmediği uçuk virüsü taşır. Aman dikkat edin.

 

  • Makyaj Fırçaları

Hem sivilcelerin hem bakterilerin taşınmasında yardımcı olan bir alettir. Fırçaları başkıa biriyle kullanmanın tek yolu, ya alkol özlü bir ürünle dezenfekte etme ya da şampuanla temizlemek.